Czy warto stosować kosmetyki z peptydami?

6 grudnia 2023
kosmetyki z peptydami w składzie

Jednymi z najbardziej popularnych składników kosmetyków są obecnie peptydy. To nic innego, jak organiczne związki chemiczne, które można pozyskiwać zarówno z roślin, jak i syntetycznie. Dlaczego warto je stosować? Odpowiedź znajdziecie w poniższym artykule!

Czym są peptydy?

Peptydami nazywamy organiczne związki chemiczne, które można pozyskiwać syntetycznie lub z roślin. Powstają one poprzez połączenie cząsteczek aminokwasów, które łączą się łańcuchy dzięki wiązaniom peptydowym. By powstał peptyd, powinno dojść do utworzenia wiązania minimum dwóch cząsteczek. Gdy jest ich więcej niż 100, mówimy natomiast o powstawaniu białka.

W skórze substancje te odpowiadają przede wszystkim za utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia i procesu wiązania wody. To możliwe dzięki niewielkim rozmiarom, które umożliwiają im przedostawanie się do najgłębszych warstw skóry, a nawet jako jedne z nielicznych substancji, pokonywanie warstwy rogowej skóry, będącej jej naturalną ochroną.

CIEKAWOSTKA!

Czy wiesz, że peptydy dobrze się przyswajają i wyróżniają się wysoką biochemiczną czystością, dzięki czemu są tolerowane przez wszystkie typy skóry?

Peptydy to krótkie fragmenty białek, które mogą wspomagać produkcję kolagenu, mają działanie nawilżające, a także mogą działać przeciwutleniająco. Stosowanie kosmetyków z peptydami może mieć pewne korzyści dla skóry, ponieważ peptydy są uznawane za składniki, które mogą wspomagać różne funkcje skóry.

Jak peptydy działają na skórę?

  1. Stymulują produkcję kolagenu – peptydy mogą pomóc w pobudzaniu produkcji kolagenu, co jest kluczowe dla utrzymania elastyczności skóry i zapobiegania utracie jędrności. Ich stosowanie poleca się zwłaszcza skórze z pierwszymi oznakami starzenia.

  2. Posiadają właściwości przeciwstarzeniowe – niektóre peptydy mają właściwości przeciwstarzeniowe, pomagając w redukcji zmarszczek i linii mimicznych.

  3. Nawilżaskórę – peptydy mogą również działać jako substancje nawilżające, utrzymując skórę gładką i nawilżoną.

  4. Poprawia elastyczność skóry – stymulacja produkcji kolagenu i elastyny może poprawić elastyczność skóry, co przyczynia się do jej młodzieńczego wyglądu.

  5. Działają przeciwutleniająco – niektóre peptydy posiadają właściwości przeciwutleniające, pomagając w ochronie skóry przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

 

Warto pamiętać, że skuteczność kosmetyków z peptydami zależy od wielu czynników, w tym od składu kosmetyku, rodzaju peptydów, ich stężenia oraz indywidualnych cech skóry. Ponadto, efekty stosowania mogą być widoczne po dłuższym czasie regularnego używania. Przed rozpoczęciem kuracji produktami z peptydami zaleca się przeprowadzenie testu skórno-alergicznego, zwłaszcza jeśli cera posiada skłonność do reakcji alergicznych. Warto również skonsultować się z dermatologiem, aby dostosować pielęgnację do indywidualnych potrzeb skóry.

W jakich produktach When znajdują się peptydy?

maska w płachcie z peptydamiMaska w płachcie Glamour Base od When łączy w sobie działanie pielęgnacyjne, jednocześnie będąc primerem idealnym pod stworzenie wieczorowego makijażu. Między innymi dzięki zawartości peptydów, koreańska maska w płachcie nawilża, ujędrnia i wygładza skórę. Cera po użyciu tej koreańskiej maski w płachcie  staje się zdrowa, naturalnie piękna i promienna.

Peptydy w masce Glamour Base odpowiadają za zwiększenie syntezy kolagenu, która spowalnia proces wraz z wiekiem. Pomagają one w redukcji zmarszczek i linii mimicznych oraz hamują proces utraty jędrności naskórka. Z kolei zawartość kolagenu hydrolizowanego stanowi pogłębienie działania peptydów oraz dodatkowo uzupełnia o nawilżenie naskórka, dzięki czemu skóra staje się miększa i wyrównana. Za opóźnienie starzenia się skóry w tym zestawieniu składników odpowiada przede wszystkim adenozyna, będąca niezastąpioną receptą na uelastycznienie cery.

 

Całość zestawu uzupełniają hialuronian sodu, ekstrakt z żeń-szenia oraz mieszanka wysokiej jakości ekstraktów roślinnych. Substancje te odpowiadają w masce za odżywienie i nawilżenie, a także wspierają utrzymanie skóry w zdrowej kondycji.

Zapisz się do newslettera i otrzymaj 20% rabatu na pierwsze zakupy!

Potwierdzam, że zapoznałem się z regulaminem.