Węgiel aktywny w kosmetykach – dla kogo?

9 maja 2023
koreańskie maseczki do twarzy z węglem aktywnym w składzie

W ostatnich latach węgiel w kosmetykach zyskał przydomek „czarnego złota” ze względu na swoje właściwości pielęgnacyjne oraz lecznicze. W kosmetyce stosuje się go w najczystszej postaci, najczęściej w formie sadzy i częściowo drobinek grafitu. To substancja pozbawiona toksyn o jednoczesnej zdolności do ich absorpcji. Jego wydobycie jest stosunkowo niedrogie, dlatego nikogo nie powinna dziwić wielorakość zastosowania. Sprawdź, w jaki sposób węgiel aktywny znalazł zastosowanie w kosmetykach When!

 

Jak stosuje się węgiel aktywny w kosmetykach?

Węgiel aktywny w kosmetyce ma niską zawartość toksyn. To surowiec w 100% naturalny, który przyciąga wszelkie zanieczyszczenia, nawet z głębokich warstw skóry właściwej. Kosmetyki w kolorze czarnym charakteryzują się wielopłaszczyznowym działaniem. Oczyszczają pory skóry, są antybakteryjne, przeciwzapalne, koją podrażnienia i skutecznie walczą z przebarwieniami. Kosmetyki z węglem aktywnym działają wielopłaszczyznowo.  Poleca się je osobom borykających się z problemem skóry tłustej, mieszanej oraz trądzikowej. Pomagają w zniwelowaniu zanieczyszczeń, ograniczają nadmiar sebum oraz przyspieszają regenerację podrażnionej skóry twarzy. Warto pamiętać, że oczyszczanie skóry twarzy zawsze powinno być połączone z jej odpowiednim nawilżeniem.

Oprócz kosmetyków do oczyszczania skóry z węglem aktywnym równie popularne stały się pasty do zębów z węglem aktywnym, które doskonale odświeżają uśmiech, nadając zębom śnieżnobiały kolor bez ryzyka uszkodzenia szkliwa.

 

Jakie kosmetyki z węglem aktywnym warto stosować?

  • mydło z węglem aktywnym
  • maseczka z węglem aktywnym
  • peeling z węglem aktywnym
  • żel pod prysznic z węglem aktywnym
  • pasta do zębów z węglem aktywnym

koreańska maseczka do twarzy Volcanic Ash z węglem aktywnym w składzie

Węgiel aktywny w masce do twarzy When Volcanic Ash

Węgiel aktywny w masce w płachcie pochodzi z bambusowego węgla drzewnego. Jego pędy przetwarza się w temperaturze ponad 600 stopni Celsjusza. Po tym czasie powstaje węgiel pod postacią nanoproszku, który zostaje doprowadzony do postaci nano-proszku. Skomponowaną substancję wprowadza się we włókna sztucznego jedwabiu. W taki sposób powstaje finalna wersja węglowej płachty bambusowej, która oczyszcza, skórę.

Oprócz odpowiedniego oczyszczenia, równie ważne jest  nawilżanie. Specjalna, mikroporowata struktura maski w płachcie When Volcanic Ash sprawia, że wilgoć nie ucieka z naskórka. W rezultacie jest on długotrwale i intensywnie nawilżony.  Składniki maski w płachcie  Volcanic As  skutecznie oczyszczają skórę. Esencja ma w sobie wodą bambusową, która nawilża i chroni cerę. Maska będzie doskonała dla osób z problemami skórnym i posiadaczy cery tłustej.

    Zapisz się do newslettera i otrzymaj 20% rabatu na pierwsze zakupy!

    Potwierdzam, że zapoznałem się z regulaminem.