Poznaj składniki kosmetyków – czym jest butylene glycol?

8 czerwca 2022
maseczki w płachcie z glikolem butylenowym w składzie

Świadomy wybór kosmetyków do pielęgnacji sprawia, że o składach kosmetyków wiemy coraz więcej. Chcemy kupować produkty, które przekonają nas ładnym opakowaniem, ale i zawartością substancji, które jak najlepiej wykorzystamy w pielęgnacji skóry. Jednym z bardziej popularnych składników kosmetyków jest butylene glycol. Znajdziesz go również w maseczkach do twarzy When. Zobacz, czym jest i w jaki sposób wpływa na stan Twojej cery!

Co to jest butylene glycol?

Spolszczona nazwa tego składnika to glikol butylenowy, zaliczany do grupy alkoholi. Choć nazwa kojarzy się z substancjami wpływającymi wysuszająco, posiadają także swoje dobre strony, służąc do pielęgnacji włosów i skóry. Warto zwrócić na nie uwagę, zanim ulegniemy powszechnemu mniemaniu, że alkohol jest negatywną substancją w trosce o poprawną pielęgnację skóry. Glikol butylenowy to składnik o właściwościach nawilżających. Ma zdolność przyciągania cząsteczek wody, tworząc na skórze specjalny film, zapobiegający transepidermalnej utracie wody. Co się dzieje ze skórą, z której odparowuje woda? Mamy wrażenie, że nabiera niezdrowego, szarego odcienia.

Jak działa butylene glycol w kosmetykach?

Kolejną, ważną cechą glikolu butylenowego w kosmetykach jest działanie wspomagające przenikanie substancji aktywnych w głąb skóry, dzięki czemu mają szansę dotrzeć tam skuteczniej. Właściwość ta sprawdza się w przypadku pielęgnacji skóry, ale również przy tworzeniu produktów do pielęgnacji włosów, między innymi ampułek wpływających na wzrost włosów, a także utrzymaniu w ryzach niesfornych kosmyków, do poskromienia ich puszenia się, czy ułatwienia rozczesywania. Okazuje się, że jest także świetnym środkiem w przypadku, gdy zmagamy się z wypadaniem włosów. Poprawia przenikanie w głąb tkanek substancji, które odpowiadają za zahamowanie tego procesu.

maseczki w płachcie z glikolem butylenowym

Butylene glycol w maseczkach When

Butylene glycol to składnik, występujący prawie w każdej z maseczek do twarzy When. Koreańska pielęgnacja twarzy, której hołduje marka skupia się na skuteczności, starając się, by wszystkie wykorzystywane w procesie produkcji kosmetyków do twarzy składniki zostały jak najlepiej przyswajane. Alkohol producenci kosmetyków dodają do produktów o charakterze nawilżającym i odżywiającym, nie posiada bowiem właściwości drażniących. Poza tym doskonale rozpuszcza inne, korzystne dla kondycji tkanki składniki, np. ekstrakty roślinne. Doskonale wpływa na ich odpowiednią konsystencję i przedłuża trwałość produktów kosmetycznych. Kolejną jego ważną cechą jest fakt, że wpływa na ich odpowiednią konsystencję. To ważne, zwłaszcza w przypadku masek do twarzy When w płachcie. Dzięki zastosowaniu w nich glikolu butylenowego sięgasz po esencję o dokładnie takiej gęstości, jaka powinna zostać zastosowana w tego typu maseczce do twarzy. Maska zachowuje trwałość i świeżość, co ma znaczenie wtedy, gdy zabierasz produkt na przykład na podróż, gdzie zmienia swoją temperaturę.

    Zapisz się do newslettera i otrzymaj 20% rabatu na pierwsze zakupy!

    Potwierdzam, że zapoznałem się z regulaminem.