Maseczka do twarzy – zaaplikuj ją prawidłowo

16 maja 2022
Koreańskie maseczki do twarzy When

Zaaplikuj prawidłowo maseczkę do twarzy!

Kluczem do poprawnego i skutecznego działania maseczek do twarzy jest to, w jaki sposób je zaaplikujemy. Jak w każdej czynności mającej na celu poprawienie wyglądu cery, tak i w tym procesie zdarza się nam powielać błędy, które sprawiają, że maseczka do twarzy nie spełni swojej założonej funkcji. Chcesz się przekonać, co powinnaś robić, a czego unikać, by pielęgnacja Twojej twarzy przy pomocy maseczki stała się efektywna? Poznaj nasze rady!

Oczyść dokładnie cerę

Maseczka do twarzy w szybki sposób pozwoli Ci na regenerację i odżywienie Twojej skóry. Na rynku kosmetycznym znajdziesz wiele ich rodzajów – jednymi z najpopularniejszych są:

  • maski w płachcie,
  • maski z glinki,
  • kremowe maseczki.

Dzięki szerokiej gamie składników, z jakich są tworzone i zróżnicowanym spektrum działania, możesz celnie i skutecznie dostosować je do potrzeb swojej cery, w samodzielny sposób odżywić skórę, bez konieczności wychodzenia z domu i umawiania się na tym podobne zabiegi w gabinecie kosmetycznym. Przed przystąpieniem do pielęgnacji skóry za pomocą maseczki warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami, które pozwolą na czerpanie z dobrodziejstw oferowanych przez maseczki jak najlepiej.

Kolejność pielęgnacji twarzy odgrywa olbrzymią rolę w pielęgnacji cery tłustej, mieszanej, a nawet trądzikowej. Wieczorna pielęgnacja twarzy to doskonały moment na to, by na twarz nałożyć dedykowaną jej maseczkę do twarzy. Zanim to jednak nastąpi, przygotuj odpowiednio Twoją cerę na jak najlepsze przyjęcie składników zawartych w maseczce. Wykonaj poprawny demakijaż, by cera została oczyszczona po całym dniu z toksyn, resztek makijażu. Dzięki temu zmniejszysz powstawanie na niej niedoskonałości, zapewniając lepszą drogę dla substancji aktywnych w masce. By skutecznie oczyścić swoją cerę, możesz zastosować dwuetapowe oczyszczanie skóry, zainspirowane koreańską pielęgnacją twarzy.

Oparte na koreańskich recepturach maseczki do twarzy w płachcie

Zaaplikuj dokładnie maseczkę

Skuteczność działania nałożonej na naszą twarz maseczki będzie zależeć w znacznej mierze od tego, w jaki sposób i z jaką dozą precyzji nałożymy ją na naszą twarz. W przypadku maseczki w płachcie ogromne znaczenie będzie mieć to, czy nałożysz ją równomiernie, w przypadku maseczki w kremie to, ile produktu zaaplikujesz. Pamiętaj, że od tego procesu będzie zależeć zarówno szybkość wchłaniania się produktu, jak i efekty, jakich oczekujemy. Zwróć uwagę również na to, by przestrzegać czasu aplikacji maseczki, jaki producent podaje na opakowaniu. W przypadku masek do twarzy When warto pamiętać o tym, by nie zostawiać ich całkowicie wyschniętych na twarzy. Wysuszona płachta może pochłaniać nawilżenie, jakie w założeniu zapewnia nam maska, dając efekt odwrotny do zamierzonego. Podobnie dzieje się w przypadku maseczek w kremie – gdy wysychają, tworzą na naszej twarzy skorupę, niepotrzebnie ją podrażniając i wysuszając.

koreańska maseczka do twarzy w płachcie

Maseczka do twarzy dostosowana do Twoich potrzeb

Przed nałożeniem na buzię maseczki warto zastanowić się, jakie realne potrzeby Twoje cery ma ona wyeliminować. Pielęgnacja skóry mieszanej wymaga zastosowania nieco innych składników, niż dzieje się to w przypadku pielęgnacji skóry suchej. Wybierając maseczki do twarzy, zwracajmy także uwagę na obecność składników, które mogą nas uczulić. To istotne zwłaszcza w przypadku skóry wrażliwej, mocniej podatnej na podrażnienia.

Sprawdź, jakie maseczki do twarzy znajdziesz w ofercie marki When. Oparte na koreańskich recepturach maseczki do twarzy w płachcie to remedium na problemy, z którymi zmaga się każdy typ cery. Pamiętaj, że maseczki w płachcie When zanurzone są w esencji. Nie wyrzucaj jej po aplikacji maseczki. Nałóż ją na szyję lub dekolt – to również miejsca, które wymagają naszej uwagi podczas codziennej pielęgnacji skóry. Jeśli wolisz klasyczną, kremową formę masek, przyjrzyj się maskom w słoiczku When, które zachwycą Cię delikatną konsystencją i wydajnością. Pamiętaj również o tym, że po zakończonym procesie pielęgnacji twarzy przy pomocy maseczki w płachcie When nie należy myć twarzy. Nadmiar esencji, który pozostał na twarzy wmasuj w nią i poczekaj, aż się wchłonie. Po tym możesz nałożyć dalszą, odpowiednią dla swojego typu skóry pielęgnację.

    Zapisz się do newslettera i otrzymaj 20% rabatu na pierwsze zakupy!

    Potwierdzam, że zapoznałem się z regulaminem.