Kwas fitowy – jak działa?

17 maja 2022
maseczka w płachcie z kwasem fitowym w składzie

Jak działa kwas fitowy?

Kwas fitowy to substancja, która podbija kosmetyczny rynek, będąc powszechnym składnikiem produktów do pielęgnacji twarzy. Jest on naturalnym ekstraktem pochodzenia roślinnego, który ma doskonały wpływ na kondycję cery. Doskonale rozjaśnia skórę, likwiduje widoczne pory i jest bezpieczny dla skóry, będąc popularniejszym składnikiem. Przeczytaj ten artykuł, by dowiedzieć się, w jaki sposób kwas fitowy może pomóc w pielęgnacji twojej twarzy!

Co to jest kwas fitowy?

Uznawany jest za lżejszą alternatywę popularnych kwasów AHA i BHA oraz kwasu salicylowego. Jest przeciwutleniaczem pochodzenia roślinnego. Posiada działanie złuszczające i pomaga chronić skórę przed uszkodzeniami słonecznymi, a także rozjaśnia przebarwienia. To jeden najdelikatniejszych z kwasów o działaniu przeciwutleniającym, dzięki czemu doskonale sprawdza się przy pielęgnacji cery wrażliwej oraz trądzikowej. Pomaga w zwalczaniu wolnych rodników, spowalnia proces starzenia się skóry, zapobiega powstawaniu zaskórników i zwęża rozszerzone pory.

Jak działa kwas fitowy w kosmetykach?

Kwas fitowy posiada właściwości złuszczające oraz przeciwutleniające, co oznacza, że jest pomocny w neutralizowaniu uszkodzeń, które powodują wolne rodniki. Wchłania niektóre minerały, których cząsteczki mogą być niebezpieczne dla organizmu, między odpowiedzialne za uszkodzenia DNA. Kwas fitowy w kosmetykach znajdziesz w tych produktach, które mają krótki kontakt ze skórą:

  •  żelach do mycia twarzy,
  • peelingach,
  • emulsjach,
  • maseczkach do twarzy.

Śmiało możesz stosować go zarówno w pielęgnacji twarzy, jak i pielęgnacji ciała. Bywa łączony z glikolem – pielęgnacja skóry w gabinecie kosmetycznym często opiera się właśnie na tym połączeniu. Rozważ stosowanie kosmetyków z tym kwasem, jeśli posiadasz cerę trądzikową, ze skłonnością do zaskórników. Pomogą oczyścić i zmniejszyć pory oraz rozjaśnią skórę po przebytych stanach zapalnych. Co ciekawe, kwas możesz stosować także latem, ponieważ nie powoduje on zwiększonej wrażliwości na słońce. Mimo to, przy jego stosowaniu pamiętaj o stosowaniu kremów z wysokim SPF.

Kwas fitowy w maseczce marki When

Maseczki do twarzy z kwasem

Ze względu na to, że kwas fitowy uznawany jest za kwas niskiego ryzyka, jest bezpieczny w samodzielnym użyciu. Znajdziesz go w kosmetykach, które wykorzystasz w codziennej pielęgnacji twarzy. Maseczki w płachcie When czerpią z jego dobrodziejstwa. Występuje on jako składnik maski w płachcie Volcanic Ash. Została ona stworzona z myślą o oczyszczaniu cery narażonej na zanieczyszczenia dnia codziennego. Zaprojektowana na płachcie bambusowo-węglowej, która wpływa na wchłanianie esencji masa Volcanic Ash, uzupełnia pielęgnację skóry wymagającej natychmiastowego oczyszczenia. Pielęgnacja skóry tłustej i mieszanej stanie się uzupełniona dzięki masce w płachcie When. Stosuj maskę Volcanic Ash, by zniwelować wolne rodniki, poprawić krążenie, nawilżyć cerę i zyskać pewność, że stanie się naturalnie promienna. Kwas fitowy w maseczce wzbogaciliśmy o inne składniki pochodzenia roślinnego – wyciąg z nasion słonecznika, wyciąg z bluszczu pospolitego. Składniki maski do twarzy Volcanic Ash wpływają na oczyszczenie porów, likwidację zaskórników i poprawę gładkości skóry.

wegańska maseczka w płachcie z kwasem fitowym w składzie

    Zapisz się do newslettera i otrzymaj 20% rabatu na pierwsze zakupy!

    Potwierdzam, że zapoznałem się z regulaminem.