Jak działają maski z witaminą C?

28 września 2023
wegańskie maski z witaminą C w składzie

Witamina C, znana również jako kwas askorbinowy to jeden z niezbędnych dla człowieka składników odżywczych. Pełni wiele istotnych funkcji w organizmie i odgrywa kluczową rolę w wielu procesach biologicznych. Jej stosowanie jest istotne w procesie odpowiedniej pielęgnacji skóry, stając się składnikiem takich kosmetyków jak kremy, czy sera do twarzy. Po szerokie spektrum jej działania sięga także marka When, proponując maski do twarzy z jej zawartością.

Jak działa witamina C?

1. Działa jako antyoksydant – antyoksydanty, czyli przeciwutleniacze pomagają neutralizować reaktywne cząsteczki tlenowe, znane jako wolne rodniki, które mogą uszkadzać komórki i prowadzić do stresu oksydacyjnego. Działając jako antyoksydant, witamina C pomaga chronić organizm przed uszkodzeniem jego komórek, wspierając zdrowie układu immunologicznego.

2. Odgrywa kluczową rolę w produkcji kolagenu – głównego białka strukturalnego występującego w skórze, kościach, naczyniach krwionośnych i innych strukturach. Wpływa na elastyczność skóry, gojenie się ran oraz wspomaga prawidłowe funkcjonowanie tkanek.

3. Wspomaga układ immunologiczny witamina C pomaga w zwalczaniu infekcji i chorób, pomagając zwiększać produkcję białych krwinek, zwiększa też przyswajanie żelaza, szczególnie, pomagając zapobieganiu niedokrwistości. Jej niedobór może prowadzić do szkorbutu, który charakteryzuje się m.in. osłabieniem tkanek łącznych, krwawieniami dziąseł, trudnościami w gojeu się ran oraz ogólnym osłabieniem organizmu. Co ciekawe, witaminę C warto stosować, zarówno pod postacią kosmetyków, jak i przyjmując w formie suplementu z innymi substancjami pomocniczymi, które wpływają na jeszcze lepsze jej przyswajanie. Witamina C z lizyną wzmocni jej antyoksydacyjne działanie, co jest istotne przede wszystkim w czasie zwiększonej podatności organizmu na infekcje – jesienią oraz zimą.

Jak stosować witaminę C w kosmetykach?

Działanie witaminy c na skórę jest bardzo szerokie. Witamina C jest wchłaniana przez skórę, jednak jej absorpcja jest uzależniona przede wszystkim od pH podłoża. Przyjmuje się, że najlepiej przenika przez warstwę skóry przy pH<3,5. Warto jednak wiedzieć, że kosmetyki o tak niskim odczynie mogą działać na skórę drażniąco, zwłaszcza w przypadku skóry wrażliwej. Jednym z najskuteczniejszych sposobów stosowania witaminy C jest jej stosowanie pod postacią serum z witaminą C, do którego tworzenia wykorzystuje się estrowe formy witaminy C – najlepiej przyswajane przez skórę. Serum z witaminą C sprawdzi się najlepiej stosowane wieczorem, szczególnie w okresie jesienno – zimowym, gdy cera jest rzadziej eksponowana na działanie promieni słonecznych, podobnie jak maska rozjaśniająca koloryt , gdyż takie działanie nadaje im witamina C. Warto pamiętać, że przy aplikacji kosmetyków zawierających witaminę C w dzień należy stosować krem z ochroną SPF.

Poznaj maseczkę do twarzy When z witaminą C!

Witamina C na twarz może być stosowana także w formie maski do twarzy, która sprawdza się szczególnie w procesie regeneracji skóry. Gdy skóra pozostaje niezabezpieczona przed promieniami słonecznymi, na jej powierzchni mogą się pojawić przebarwienia i ciemne plamy. Maseczka z witaminą C o działaniu rozjaśniającym pomoże je zniwelować.

maska w płachcie z witaminą C

Maska w płachcie Vegan Simply When Citron została oparta o esencję powstałą na bazie cytronów, czyli odmiany cytrusów, występujących naturalnie na wsypie Jeju o 3-krotnie większej zawartości witaminy C, niż w ich klasycznej odmianie. Regularne stosowanie tej maseczki z witaminą c tworzy esencję niwelującą przebarwienia, zatrzymuje w skórze wilgoć, co wpływa na poprawę jej nawilżenia i rozjaśnienia. Płachta powstała na bazie włókien bambusowych, połączonych z lyocellem, które zapewniają zawartych w niej składnikom lepsze wchłanianie.

    Zapisz się do newslettera i otrzymaj 20% rabatu na pierwsze zakupy!

    Potwierdzam, że zapoznałem się z regulaminem.